Poznaj najważniejsze zadanie w codziennej pielęgnacji twarzy

poznaj najważniejsze zadanie w codziennej pielęgnacji twarzy

Nawilżanie skóry można bez problemu nazwać jedną z najważniejszych czynności w pielęgnacji, niezależnie od typu cery i wieku, twoja cera potrzebuje codziennego nawilżania. Od tego w dużej mierze zależy kondycja twojej skóry.

Potrzeby suchej skóry, a nawilżanie

Cera sucha potrzebuje szczególnego rodzaju nawilżania, ponieważ zazwyczaj jest matowa, napięta i nieprzyjemna w dotyku. Dodatkowo można czuć pieczenie i swędzenie, a także często jest ona napięta i zaczerwieniona. Najczęstszą przyczyną słuchaj skóry jest za mała ilość wytwarzanego sebum, co z kolei Wypływa na braki w warstwie lipidowej skóry. Może się tak dziać również z powodu szkodliwego promieniowania UV, które sprawia, że skóra jest bardziej podatna na przesuszenia i starzenia się.

Aby zapobiegać takim staną przypadku suchej skóry, bardzo ważne jest aby dobrać odpowiedni krem na dzień, ale także na noc. Dobry krem nawilżający dla skóry słuchaj zapewnia równowagę i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Pożądane składniki takiego kremu to masło shea, olejek migdałowy, antyoksydanty i kwas hialuronowy. Oprócz kremów możesz też wypróbować taki kosmetyk jak emulsja nawilżająca, który ma bardziej płynną konsystencję i może się sprawdzić do wrażliwej cery.

Jak działać w przypadku podrażnionej skóry twarzy?

Podrażniona skóra to inaczej wrażliwa skóra, ale nie do końca jest to związane z jej rodzajem. Każdy typ skóry może stać się wrażliwy. Szczególnie w sytuacji gdy warstwa ochronna staje się cieńsza niż zwykle lub jest naruszona. Wówczas skóra traci wilgoć jest bardziej podatna na takie czynniki jak podrażnienia związane z promieniowaniem UV, stres lub niekorzystne czynniki pogodowe.

Niewłaściwa pielęgnacja skóry czyli choćby używanie zbyt mocnych kosmetyków także może spowodować uwrażliwienie skóry. Taki rodzaj cery potrzebuje przede wszystkim łagodzenia podrażnień i delikatnych składników. Idealne zestawienie w takim kremie to lipidy i ekstrakt z liści aloesu, które dają ulgę dla skóry i wzmacniają jej barierę ochronną. Kremy o takich składnikach nie mają lekkiej konsystencji, dobrze się wchłaniają, a cera ma więcej blasku jest gładsza. Tak naprawdę to, jaki dokładnie mamy rodzaj cery, powinno być zweryfikowane przez dermatologa lub kosmetologa, który sprawnie ocenić rodzaj cery, jej aktualny stan i bieżące problemy do rozwiązania.

Wyzwania w nawilżaniu cery dojrzałej

Cera dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ z biegiem czasu wytwarza mniej substancji gwarantującym elastyczność i jędrność, dlatego potrzebuje stałego ich uzupełniania. Cera dojrzała może mieć już dość dużo zmarszczek, a na pewno tych wynikających z mimiki. Cera dojrzała może być już po czterdziestym roku życia, jednak wszystko zależy od twojej kondycji tego jak dbaliśmy o skórę przez całe lata. Jeśli była regularnie nawilżona, dostarczaliśmy Potrzebnych składników takich jak witaminy i substancje aktywne, oczyszczanie było łagodne, to można spodziewać się bardzo dobrej kondycji takiej skóry.

Bardzo ważna kwestia w pielęgnacji każdego rodzaju skóry to ochrona UV, którą powinno się zacząć tak naprawdę już młodym wieku. To jak przykładamy się do tej ochrony, daje swoje efekty w późniejszym wieku. Możemy opóźnić proces Foto starzenia się i powstawania zmarszczek, jeśli tylko używamy kremów z filtrami SPF 50. Należy je nakładać każdego dnia na skórę. Cera dojrzała potrzebuje przede wszystkim substancji przeciwzmarszczkowych i walczących z przebarwieniami. Wymienia się tutaj kolagen, retinol i kwas hialuronowy. Te trzy składniki są kluczowe w dbaniu o skórę dojrzałą. Każdy z nich ma nieco inne działanie, ale są naprawdę skuteczne i pomagają w walce ze zmarszczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *