Trasy rowerowe, wioślarskie i konne w Szczawnicy

Szczawnica to pięknie położona miejscowość w Pieninach, która co roku w sezonie przyciąga rzesze gości. Do dyspozycji wczasowiczów pozostaje rozbudowana baza noclegowa oraz szeroka infrastruktura rekreacyjna i sportowa. Przyjezdnych kuszą nie tylko przytulne pokoje i noclegi w Szczawnicy ale i lecznicze wody mineralne, zabiegi spa i  szereg opcji aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Sporą popularnością cieszą się szlaki turystyczne, prowadzące po malowniczym paśmie Pienin. Pomimo, że wycieczki kojarzą się głównie ze spacerami, w okolicy znajduje się także sporo tras dla rowerzystów. Szerokie i wygodne ścieżki pozwalają kolarzom w ciągu dnia zobaczyć dużo więcej miejsc, niż mogliby zaliczyć piechurzy. Wiele szlaków ma swój początek właśnie w Szczawnicy, w której można także wypożyczyć rower. Biorąc pod uwagę całą siatkę tras rowerowych o różnej długości i odmiennym stopniu trudności, można bez problemu zaplanować sobie doskonałą wyprawę, dopasowaną do możliwości wszystkich jej uczestników. Szczególnie często kolarze wybierają przepiękny szlak prowadzący do leżącego na Słowacji Czerwonego Klasztoru.

Miłośników wioślarstwa zainteresować może spływ kajakowy w Dolinie Dunajca, który trwa kilka godzin. W okolicy można nie tylko wypożyczyć kajaki - zwykle popularne kanadyjki - oraz sprzęt zabezpieczający, ale także wziąć udział w zorganizowanej wyprawie pod okiem trenera, który poprowadzi właściwą drogą, wskaże najciekawsze miejsca i pomoże w razie problemu. Dla zainteresowanych istnieje także możliwość raftingu, czyli spływu pontonem, na którym mieści się grupa osób. Spływ Dunajcem stanowi sporą atrakcję zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych uczestników.

Wielbiciele jazdy konnej mogą objechać okolicę na wierzchowcu wypożyczonym z pobliskiej stadniny. Osoby bardziej zaawansowane wybierają się na wycieczki konne, prowadzone przez przewodnika ze stadniny, który w zależności od umiejętności i zainteresowań grupy jeźdźców, planuje dla nich odpowiednie trasy do wypraw. Dla osób, które wracają tu wieczorem na noclegi, Szczawnica stanowi znakomitą bazę wypadową do wycieczek pieszych, rowerowych i konnych po górach. Turyści mogą nie tylko zwiedzać malownicze pasmo Pienin, ale także korzystać z licznych obiektów sportowych i zabiegów spa w kurorcie, a po aktywnym dniu zregenerować się popijając jedną z leczniczych szczaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>