Okuninka – wakacje z dziećmi

Mała wieś letniskowa Okuninka, położona jest we wschodniej części województwa lubelskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_lubelskie), nad jeziorem Białym. Jezioro Białe słynie z przejrzyście czystej wody, pięknej plaży, a także z ogromnej ilości letnich atrakcji. Sporty wodne dla dzieci i dorosłych, rejsy po jeziorze, place zabaw, wesołe miasteczka - wszystko to zachęca rodziców do wyboru Okuninki na bazę noclegową (meteor-turystyka.pl/noclegi,okuninka,0.html). Noclegi nad jeziorem Białym coraz bardziej dostosowują się do przyjęcia małych gości do swoich pensjonatów.

Dzieci na pewno będą zachwycone spędzeniem czasu na plaży, która w połączeniu z dodatkowymi akcesoriami takimi jak łopatka, wiaderko i grabki zajmuje je na dłuższy czas. Budowanie zamków z piasku to świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię dziecka. Przejrzyście czysta woda również zachęca do pluskania się i pływania - jezioro jest doskonałe dla dzieci, ze względu na odpowiednią głębokość. Plaża dostarcza nam również możliwości wypożyczenia sprzętu, kajaków, rowerków wodnych, motorówek i innych ciekawych dla dzieci rozrywek. W okolicach żółtego piasku znajduje się również mnóstwo kawiarni, restauracji, lodziarni, gdzie dzieci mogą skorzystać ze smakołyków. W pobliżu są także stragany, na których możemy znaleźć ogromną ilość zabawek i gadżetów. Wiele atrakcji proponuje Klub Niebieskie Migdały, gdzie możemy skorzystać z nauki jazdy konnej, sportów wodnych.

Dzieci zachęcić może park linowy, w którym będą musiały pokonać wiele przeszkód oraz przezwyciężyć swoje słabości. Trasy o różnym poziomie zaawansowania, dopasowane do wieku dziecka sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Okolica jeziora Białego zachęca do spacerów w pobliskich lasach, od strony południowej jezioro otoczone jest lasem należącym do Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Śmiało można całą rodziną wybrać się na wycieczkę rowerową, podczas której możemy spotkać zwierzęta żyjące na tym terenie, takie jak kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe, łabędzie, błotniki stawowe. Okuninka to świetne miejsce na spędzenie wakacji z dziećmi wśród świeżego powietrza, ciepłej i czystej wody na pełnej atrakcji plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>