Borsk – malownicze Kaszuby

Jeżeli szukasz idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek, to warto udać się do Borska. Borsk to malownicza wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim. Przepływająca nieopodal, przez Jezioro Wdzydze, rzeka Wda stwarza dogodne warunki dla pasjonatów kajakarstwa. Obok wspomnianych akwenów możemy też wybrać się nad Jezioro Gołuń czy Jezioro Słupinko.

Osoby pragnące ciszy, spokoju oraz malowniczych krajobrazów mogą zawitać do otaczającego Borsk Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość znalezienia miejsca pośród borów czy nad brzegiem jeziora na zaciszny wypoczynek. Obiektem zachwytu wielu osób jest flora i fauna. Dają one możliwość do spędzenia aktywnego wypoczynku. Można pobiegać lub wybrać się na przejażdżki rowerowe lub spacery. Znajdujące się w pobliżu torfowiska mogą urzec osoby ceniące kontakt z przyrodą.

W pobliżu Borska położona jest wieś Malary. Urodził się tutaj Marian Mokwa, podróżnik i artysta. Nie ma się co temu dziwić, gdyż rejon ten obfituje w niepowtarzalne krajobrazy. W pobliżu Borska położone jest lądowisko samolotowe. Powstało ono na terenie dawnego lotniska Borsk. Sieć ruin bunkrów zadowoli niejednego fana historii. W okolicy Borska znajduje się również większy ośrodek miejski, czyli Kościerzyna. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest Muzeum Kolejnictwa i Galeria Wybickiego, gdzie można udać się na zakupy.

Na bazę noclegową w Borsku składają się głównie obiekty agroturystyczne, domki letniskowe, a także pola namiotowe, których główną zaletą jest możliwość bliskiego obcowania z naturą. Przystępne ceny stanowią kolejny atut tego miejsca. Dodatkowo coraz więcej ośrodków ma w swojej ofercie dostęp do internetu bezprzewodowego (Wi-Fi). Wypożyczalnie rowerów są równie powszechne. Miejsce to jest idealne zarówno dla osób aktywnych, jak i tych potrzebujących częstszego kontaktu z cywilizacją. Urlop i noclegi na Kaszubach są ofertą skierowaną głównie do osób ceniących sobie aktywny wypoczynek i zaciszne miejsca. Są również źródłem szerokich perspektyw dla pozostałych. Miejsce warto odwiedzić o każdej porze roku, choć swoje kluczowe atuty uwydatnia w sezonie letnim i jesiennym. Osoby mające dość codzienności, szarzyzny i gwaru miast mogą znaleźć tu bezpieczne schronienie, w którym bez problemu naładują się pozytywną energią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>