Aktywni i miłośnicy plażowania na urlop do Dźwirzyna

Dźwirzyno należy do miejsc, które z całą pewnością kojarzą się ze słońcem i beztroską. Nadmorski kurort zapewnia wiele możliwości odpoczynku nie tylko na świeżym powietrzu, a przy tym, chociaż cieszy się ogromną popularnością, wciąż ma wiele uroku niewielkiej miejscowości, gdzie możemy cieszyć się powietrzem i kontaktem z przyrodą.

Najbardziej znane jest ze swojej plaży, która rozciąga się na przestrzeni ponad 700 m, od zabudowań oddzielona sosnowym lasem na wydmach. Szeroka, czysta, pokryta miękkim i drobnym, jasnym piaskiem, stanowi kwintesencję lata nad morzem. Nieco dalej znajduje się niewielki port z przystanią dla jachtów i statków wycieczkowych. Jeżeli pójdziemy dalej wzdłuż kanału, na którym jest umiejscowiony – choć możemy także przeciąć krótszą nieco drogą samą miejscowość – dotrzemy do jeziora Resko Przymorskie. Jego malownicza tafla, zależnie od źródeł, jak i poziomu wód, mająca między 553 a 668 ha, to mekka dla fanów wodnych sportów. Spotkamy tu wielu windsurferów i kitesurferów, których przyciąga morski wiatr i bezpieczna powierzchnia akwenu. Popularne są kajaki, łodzie wiosłowe i żaglówki. Jezioro jest również wspaniałym miejscem dla wędkarzy.

Na turystów w Dźwirzynie czeka urozmaicona baza noclegowa [informacje: meteor-turystyka.pl], dająca przekrój przez wszystkie możliwe obiekty od luksusowych hoteli po kempingi, oferta gastronomiczna restauracji, barów i smażalni oraz rozwinięte zaplecze sportowe. Wiele ośrodków ma własne baseny i słownie, można także skorzystać z Centrum Sportu i Rekreacji z boiskami, skate parkiem, kortami, siłownią, torem wrotkowym i mini-golfem. Dużą popularnością cieszy się ścieżka zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, w okolicy można uprawiać nordic walking, biegać czy jeździć na rowerze.

Dźwirzyno leży na trasie europejskich szlaków pieszych i rowerowych, możemy więc dotrzeć oznakowaną trasą do innych nadmorskich miejscowości. Najbliżej stąd do Kołobrzegu, który oferuje mnóstwo atrakcji zarówno typowo wakacyjnych, jak i bardziej wielkomiejskich, w tym muzea dla wielbicieli militariów i nie tylko. Zapewniające sportową infrastrukturę, piękną plażę i przystępne dla każdego noclegi, Dźwirzyno jest miejscem lubianym i cenionym od lat przez miłośników wakacji nad Bałtykiem. Sympatyczna atmosfera i bliskość do wielu innych miast i wsi oferujących zabytki i atrakcje do zwiedzenia sprawia, że pobyt tutaj usatysfakcjonuje każdego nawet w niepogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>